O mnie

Kim jestem? Mam na imię Przemek. Urodziłem się w 1980 roku w Częstochowie. Od blisko 30 lat mieszkam w Radomsku. Jestem absolwentem historii ówczesnej Akademii Świętokrzyskiej Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak każdy swoją przygodę zaczynałem od małego roweru z przykręcanymi dodatkowymi kołami. O ile pamięć mnie nie zawodzi, pierwszy mój rower to był zielony Pelikan. Potem przesiadłem się na żółtego Reksia. Kolejny krok to były Wigry 3. Starsze pokolenie na pewno pamięta te jednoślady. Potem był Jubilat, jakaś rosyjska pseudokolarzówka i pierwszy "góral" BROS, który do dziś gdzieś jeszcze stoi. Pierwszy rower z "wyżej półki" to nieodżałowany "Marjanek" marki Author Clasic. Od 15 maja 2014 roku poruszam się Gwidonem czyli Kellysem Carterem z 2013 roku.
Jedną z moich największych pasji jest zwiedzanie. Ponieważ uwielbiam podróżować rowerem, połączyłem te dwie pasje. I tak zwiedzam nasz piękny kraj na moim jednośladzie. Przemierzając Polskę utwierdzam się w przekonaniu o słuszności powiedzenia "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Polska jest pięknym krajem.
Od 2004 roku jestem członkiem piotrkowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. 13 kwietnia 2016 roku zostałem wybrany na prezesa Klubu Turystycznego PTTK w Radomsku.
W 2005 roku wstąpiłem w szeregi obecnego  Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Radomsku.
Swoje spostrzeżenia z wypraw rowerowych początkowo opisywałem na jednym z portali społecznościowych. Jednak nie każdy z takiej formy korzysta. A co by nie powiedzieć internet ma już niemal każdy. Znajomi długo mnie namawiali abym zebrał te wszystkie swoje opowieści w jedno miejsce. W końcu uległem namowom "ludu" i 4 sierpnia 2015 roku oficjalnie wystartował mój blog Gwidonem przez Polskę..., który właśnie przeglądasz. Można w nim poczytać o moich wyprawach, które odbyłem Gwidonem.

Podczas kursu w Poznaniu w dniach 24-25 października 2015 roku zdobyłem uprawnienia instruktora turystyki kwalifikowanej o specjalności turystyka rowerowa. 

Wyróżnienia dla mojego bloga:
- 4. miejsce w rankingu blogów podróżniczych portalu zBLOGowani.pl - grudzień 2015
- 8. miejsce w rankingu blogów podróżniczych portalu zBLOGowani.pl - styczeń 2016
- 7. miejsce w rankingu blogów podróżniczych portalu zBLOGowani.pl - kwiecień 2016

Jeśli masz jakieś pytanie, zapraszam do kontaktu za pomocą formularza ustawionego na dole witryny. 

Komentarze

 1. Jestem pod wrażeniem :) Do tej pory znałam tylko jedną osobę, która dzięki rowerowi wspaniale przemierza świat - polecam http://sergiowct.blogspot.com/ :) Twoje wyprawy są niesamowite i godne podziwu!

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie było dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej. Dziękuję także za maile i pocztówki :)
  Ja także uwielbiam rower i zwiedzanie! Niestety ostatnio nie mam tyle czasu, by poświęcić się swoim pasjom...
  Gratuluję zdobycia uprawnień instruktora!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się! Polska jest cudna. Też uwielbiam ogarniać ją na rowerze! Moja najdłuższa przez Polskę to ta: http://nakreconakreceniem.blogspot.com/2015/01/nad-morze-cz1-krakow-gdansk.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Wigry 3:)Przypomniałeś mi pierwsze wycieczki rowerowe z moim Tatą:) A co do Polski, to jest tyle pięknych miejsc, które warto zobaczyć, a z perspektywy roweru, wszystko wygląda inaczej niż z perspektywy samochodu. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz