Najmłodszym o podróżowaniu Gwidonem

"O pan Przemek do nas przyszedł" - po czym grupka przedszkolaków dosłownie "rzuciła się" na mnie. Takiego przywitania mówiąc szczerze się nie spodziewałem. A co ja w ogóle robiłem w przedszkolu? 
Otóż od września Klub Turystyczny PTTK w Radomsku wraz z Publicznym Przedszkolem nr 2 w Radomsku realizuje zajęcia dotyczące tematyki rowerowej. Na pierwszych zajęciach opowiadałem jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dziś przyszedł czas na krótką wyprawę rowerową "Gwidonem przez Polskę...". Zabrałem więc sakwę, sporą ilość zdjęć i pojechałem do przedszkola. 
Na początku najmłodsi mogli zobaczyć co należy spakować udając się w dłuższą wyprawę rowerową.


Wreszcie nadszedł czas na wirtualną podróż przez Polskę. Ruszyliśmy znad Bałtyku, poprzez jeziora i różne zamki by dotrzeć do gór. Po drodze odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc jak chociażby Niebo, Piekło czy Gruszkę. Zahaczyliśmy nawet o Szwecję i Afrykę. Trafiliśmy nawet do Pacanowa. A skoro już znaleźliśmy się w miejscowości, której tak usilnie poszukiwał Koziołek Matołek nie mogło zabraknąć bajki z czasów mojego dzieciństwa. Bajki o podróżach Koziołka Matołka, Bolka i Lolka a także piosenki umilały nam czas podczas naszej wyprawy, którą zakończyliśmy a jakże w Pacanowie. 

Komentarze

  1. Ale fajna inicjatywa :)! Taka współpraca z głodnymi wiedzy maluchami musi być wspaniała. Dzieciaki zawsze są takie zafascynowane i zadają mnóstwo pytań :).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz