Rzędowie - tym razem rajdowo

Który to już raz w tym tygodniu jechałem do Rzędowia? Dzisiejsza wyprawa była jednak wyjątkowa. Przypadło mi w udziale poprowadzić Urodzinowy Rajd Rowerowy Klubu Turystycznego PTTK w Radomsku. Trasa została przetestowana, trzeba było tylko mieć nadzieję, że nie będzie padać tak jak w sobotę. 
Pochmurna pogoda nie zniechęciła wytrwałych miłośników jednośladów. W sile 11 osób spod Miejskiego Domu Kultury ruszyliśmy przez Lipie, Szczepocice, Łęg, Kijów w kierunku Prusicka. Pierwsze kilkanaście kilometrów droga asfaltowa. Za Kijowem wjechaliśmy na leśne dukty, którymi dojechaliśmy do rogatek Prusicka. Przejechaliśmy całą wioskę dojeżdżając do drogi wojewódzkiej Łask-Częstochowa. Sprawnie przejechaliśmy ten odcinek odbijając w lewo do Rzędowia.


Po odpoczynku można było ruszać w drogę powrotną. Tymi samymi leśnymi duktami dotarliśmy do Łęgu. Odbiliśmy w lewo do miejscowego ośrodka. Drugi postój na zregenerowanie sił. Odpoczynek i śmigamy do miasta. 
Trasa rajdu liczyła około 51 km. Do tego trzeba jeszcze doliczyć dojazd do popularnego Pedeku. W sumie 4 km. Łącznie przejechałem 55 km. To była bardzo sympatyczna niedziela. 

Komentarze