Pożegnanie zimy 2016 na Topiszu

Choć do początku astronomicznej wiosny zostały jeszcze dwa dni już dziś wraz z kilkudziesięcioma osobami podczas rajdu "Powitanie wiosny na rowerach" organizowanego przez grupę rowerowo.pl pożegnaliśmy tegoroczną zimę. Czy skutecznie? Czas pokaże. 
Zbiórka uczestników rajdu nastąpiła o godzinie 15:00 pod nieczynną póki co fontanną na placu 3 maja. Po wywiadach, sesjach fotograficznych barwny korowód ruszył przez miasto w kierunku popularnego Topiszu.


Tempo rajdu było wyjątkowo rekreacyjne, ale sprawnie dotarliśmy do miejsca docelowego. Pogoda wyjątkowo nam sprzyjała w związku z czym można było rozpalić ognisko i spalić Marzana czyli męskiego odpowiednika Marzanny.


Dzisiejszy rajd stał się również przyczynkiem do realizacji pomysłu, który chodził nie tylko mnie od dłuższego czasu. Otóż jeszcze w tym miesiącu bądź na początku kwietnia powstanie koło PTTK w Radomsku. Na razie będzie ono formalnie podlegać pod Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, ale nie wykluczone, że jeśli będzie zainteresowanie uda się w Radomsku wskrzesić funkcjonujący przed laty Oddział. 
Wstępnie spotkanie organizacyjne zaplanowano 31 marca. Każda osoba, która zostawiła numer telefonu zostanie powiadomiona o miejscu i godzinie spotkania. Jeśli ktoś chce dołączyć to zapraszam. Proszę jedynie o przesłanie wiadomości e-mail, który możecie znaleźć w dziale kontakt. 

Komentarze

  1. Palenie Marzana bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, ze skutecznie odstraszyliście zimę! Bo póki co jest zimno i wietrznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba nie bardzo się udało bo zimno :(

      Usuń

Prześlij komentarz